banerek

Wiele entuzjazmu i radości towarzyszyło uczestnikom rejsu po rzece Odrze – Laureatom konkursu plastycznego pn. „Odra – rzeczna droga”, który zorganizowało Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach wraz z Wojewodą Opolskim. Oprócz podarków nagrodą w konkursie był również rejs statkiem po Odrze, który odbył się 19 września br.


Do udziału w konkursie zgłoszono kilkadziesiąt prac, spośród których komisja konkursowa wyłoniła Laureatów w dwóch kategoriach wiekowych: 7-10 lat i 10-13 lat. Nagrodzono prace: Pauliny Dziemby, przyznając I miejsce w kategorii wiekowej 7-10 l, Oliwii Żaczkiewicz, honorując pracę plastyczną na II miejscu oraz Michała Wojtanowskiego, którego rysunek uzyskał III miejsce. Z kolei w kategorii wiekowej 10–13 lat nagrodzono kolejno Jakuba Ostrowskiego (I Miejsce), Martę Klejny (II Miejsce) oraz Filipa Niemczyka (III miejsce).
Laureaci w towarzystwie opiekunów i rówieśników odebrali pamiątkowe dyplomy i nagrody z rąk Aleksandry Drescher, Dyrektor Zarządu Zlewni w Opolu, Wojewody Opolskiego, Adriana Czubaka oraz Wicewojewody, Violetty Porowskiej. Po dekoracji zwycięzców plastycznej rywalizacji statek Opolanin wyruszył w rejs inaugurujący Kongres Żeglugi Śródlądowej w Opolu. Na uczestników czekały warsztaty tematyczne, związane z żeglugą, rzeką Odrą, ekologią i hydrotechniką. Dzieci wykazywały duże zainteresowanie wiązaniem węzłów żeglarskich i doskonaliły swoje umiejętności pod okiem Harcerzy z 41. Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej im. Władysława Wagnera z Opola.
Warsztaty dla uczestników prowadził Piotr Wiatrowski, wieloletni pracownik Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, pasjonat i entuzjasta żeglugi. Dzieci wspólnie z animatorami chętnie grały w „wodne koło fortuny”. Szczególnych emocji w czasie rejsu dostarczyło śluzowanie na stopniach wodnych we Wróblinie i Dobrzeń.
Wody Polskie gratulują wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszają do udziału w podobnych wydarzeniach.